recept-na.cz

Custom Search

recepty >> Jak vyčistit mastnou skvrnu na oblečení

Jak vyčistit mastnou skvrnu na oblečení

Asi každý zná ten problém, kdy se na oblečení objeví mastná skvrna. Většinou se to stane při jídle nebo při různých domácích pracech. Zde je pár tipů, jak takovou mastnou skvrnu na oblečení vyčistit, bez použití speciálních chemických přípravků z drogerie, ale jen s pomocí obyčejných věcí, které má každý z nás doma. Takto můžeme vyčistit i mastné skvrny na ubrusu a podobně.
JAR
Nejjednodušší a asi nejspolehlivější je použití jaru. Na mastný flek po celé ploše naneseme jar, necháme chvíli působit a potom dáme vyprat do pračky.
ŠKROB
Další způsob odstranění mastné skvrny je posypat ji škrobem, nechat působit asi čtvrt hodiny a potom seškrábnout.
ŽEHLENÍ
Mastné fleky můžeme odstranit také přežehlením přes ubrousek nebo savý papír, který přiložíme zvrchu i zespoda. Přežehlíme několikrát ne příliš rozpálenou žehličkou, dokud mastná skvrna z oblečení nezmizí.
KYPŘÍCÍ PRÁŠEK, SODA
Ještě můžeme použít kypřící prášek nebo sodu, které smícháme s malým množstvím vody, naneseme na mastný flek na oblečení, necháme chvíli působit a spláchneme.
Čím dříve mastnotu odstraňujeme, tím budeme mít při jejím čištění větší úspěchy. Vždy by se mělo odmaštěné oblečení nakonec vyprat.

Tagy: jak vyčistit mastný flek na oblečení, jak odstranit mastné skvrny na oblečení babské rady, jak vyčistit mastné skvrny na ubrusu, jak na mastné skvrny